Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /inc/modules/pages/pages.site.php on line 128
Rodzina 500 plus :: Aktualności - Złóż wniosek na nowy okres świadczeniowy z programu Rodzina 500+

Aktualności

Złóż wniosek na nowy okres świadczeniowy z programu Rodzina 500+

2021-01-27 09:18

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach informuje, że od 1 lutego 2021r. można składać wnioski o przyznanie prawa do  świadczenia wychowawczego na kolejny okres zasiłkowy 2021/2022.

Wnioski można składać elektronicznie od 1 lutego 2021r., natomiast od 1 kwietnia 2021r. w formie tradycyjnej/papierowej.

 

Należy pamiętać o poniższych terminach:

  1. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 30 kwietnia danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 czerwca tego roku.
  2. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 maja do dnia 31 maja danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 lipca tego roku.
  3. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 30 czerwca danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 sierpnia tego roku.
  4. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 lipca do dnia 31 lipca danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 30 września tego roku.
  5. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 sierpnia danego roku do dnia 31 sierpnia danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 października tego roku.

Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem:  kanału bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub portalu PUE ZUS.